Poziomowanie

Max-Box - Drewno - Nowy Sącz, Kraków, Mebor - wyposażenie tartaków, przetwórstwo drzewa, korowanie, obrzynanie cięcie, piły tartaczne, piły taśmowe, serwis pił, ostrzenie pił, stellitowanie, naprężanie

Poziomowanie

Poziomowanie jest operacją, która należy do ogólnej konserwacji piły, mającą na celu usunięcie lokalnych wad z powierzchni ostrza, takich jak wklęsłe lub wypukłe deformacje. Wielkość tych odchyłek płaskości może przekraczać ustaloną ilość, powodując tarcie z bocznymi stronami nacięcia.
Powyższe defekty mogą dotyczyć prowadnic, które powodują odchylenia ostrza na kołach zamachowych. W większości wypadków wypukłe deformacje pojawiają się na zewnętrznych stronach ostrzy z powodu trocin, który docierają między ostrze a kóła.

Operację poziomowania wykonuje się najpierw na wewnętrznej stronie ostrza, a następnie na zewnętrznej stronie. Sprawdzenie odbywa się za pomocą specjalnej linijki na długości i szerokości ostrza. Linijka jest przemieszczana wzdłuż ostrza w lekko nachylonej pozycji, zaznaczając uszkodzone obszary. Sprawdzanie odbywa się w ten sam sposób na szerokości ostrza.
Źródło światła za linijką będzie bardzo pomocne w śledzeniu wypukłych deformacji. Operatorzy wykonują poziomowanie po wszystkich obszarach z zdefiniowanymi odchyleniami płaskości. Ta operacja może być wykonana ręcznie za pomocą specjalnego młota w kształcie klina.

Operacje wyrównywania i naprężania odbywa się po każdej sesji cięcia, w zależności od stanu noży po sprawdzeniu. Te dwie operacje są bardzo powiązane i dlatego zaleca się ich wykonywanie razem.

Operacja poziomowania wymaga wysokich kosztów pracy i dużo czasu. Automatyczne elektroniczne urządzenia do kontroli i naprawy, które mogą śledzić i usuwać wadliwe obszary są również bardzo przydatne.

Na automatycznych maszynach naprężających i poziomujących program komputerowy mierzy naprężenie na całej szerokości ostrza. Zespół naprężający staje się aktywny i utrzymuje ten stan aż do osiągnięcia wymaganego poziomu naprężenia. Procedury naprężania i poziomowania można zaprogramować w zależności od wielkości ostrza i wymaganych konkretnych parametrów.
Automaty wykonują wszystkie zaprogramowane operacje bez nadzoru człowieka i zatrzymują się zgodnie z niniejszymi instrukcjami.

ZADAJ SZYBKIE PYTANIEFormularz

[[[["field11","equal_to","ZGADZAM SI\u0118"]],[["show_fields","field13"]],"and"],[[["field15","equal_to","Informacja o przetwarzaniu - POKA\u017b"]],[["show_fields","field8"]],"and"],[[["field15","equal_to","Skr\u00f3cona informacja o przetwarzaniu danych - POKA\u017b"]],[["show_fields","field12"]],"and"]]
1 Step 1
Pokaż informacjezaznacz, co chcesz zobaczyć

Drogi Kliencie, użytkowniku naszej strony
Prawo nakłada na nas obowiązek otrzymania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Chociaż nie wykorzystujemy ich nigdzie indziej, to nie możemy odczytać od Ciebie wiadomości ani jej przetworzyć, jeśli nie uzyskamy zgody od Ciebie.

Poniżej widzisz klauzulę o przetworzeniu Twoich danych. Jeśli chcesz do nas wysłać wiadomość lub zapytanie, prosimy o zaznaczenie pola wyrażenia zgody.Dopiero po jego zaznaczeniu pojawi się przycisk umożliwiający wysyłkę.
Nie musisz wypełniać formularza - jeśli chcesz - zadzwoń do nas. Numer telefonu znajdziesz powyżej lub wyświetli się TUTAJ, kiedy przytrzymasz kursor myszki na tym tekście.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z realizacją zgłoszenia. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem/am poinformowany/a, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania.

Administratorem danych osobowych jest MAX BOX DREWNO ul. Nawojowska 38, 33-300 Nowy Sącz. Pełna treść klauzuli oraz regulaminu strony znajduje się w naszej Polityce prywatności.

Zgoda na przetwarzanie danychWybierz opcję
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right

DANE KONTAKTOWE

ADRES SIEDZIBY FIRMY

SPRZEDAŻ I SERWIS
MASZYN DO OBRÓBKI DREWNA
ul. Nawojowska 38, 33-300 Nowy Sącz

NIP: 734-29-13-546
REGON: 121264314

SPRZEDAŻ I INFORMACJE TECHNICZNE

inż. Dariusz Kwiatkowski
tel.: +48 735 963 383
e-mail.: darek.mebor@gmail.com

SERWIS PIŁ

Marcin
tel.: +48 577 040 207
Mateusz
tel.: +48 882 467 087

e-mail.: pily@max-box-drewno.pl