Ustawienie piły

Ustawianie, konserwacja, regeneracja
Max-Box - Drewno - Nowy Sącz, Kraków, Mebor - wyposażenie tartaków, przetwórstwo drzewa, korowanie, obrzynanie cięcie, piły tartaczne, piły taśmowe, serwis pił, ostrzenie pił, stellitowanie, naprężanie

Ustawienie piły

Nasza firma oferuje usługi związane z ustawianiem, w ramach pełnej konserwacji nowych i używanych pił lub do regeneracji pił, które są aktualnie w użyciu.

Wykonujemy rozwieranie zebów i ostrzenie dla:

  • Wąskich pił taśmowych stosowanych w stolarstwie
  • Piły taśmowe dla plarek przenośnych
  • Pił taśmowych do profesjonalnego cięcia
  • Monometaliczne piły tarczowe

Wykonujemy również usługi zgrubiania pił taśmowych do profesjonalnego cięcia. Minimalna szerokość brzeszczotu wynosi 70 mm. Zgrubiamy piły typu PV,  PCP, o wielkości podziałki 25 mm lub więcej.
Aby proces cięcia przebiegał w optymalnych warunkach, konieczne jest zredukowanie do minimum tarcia pomiędzy ostrzem, a bokami piły, cel ten osiąga się przez rozwieranie lub zgrubianie zębów.
Odchylenie krawędzi tnącej z jednej strony od środka brzeszczotu nazywa się ustawieniem wartości, symbolizowanym literą „c”. Szerokość cięcia wynosi b = g + 2c, gdzie g to grubość ostrza.

Ustawianie rozwarcia wykonuje się poprzez rozwieranie zęba na od 1/3 do 1/2 jego wysokości, w kierunku prostopadłym do płaszczyzny ostrza.
Zęby z nieparzystą liczbą indeksu są wygięte w jedną stronę, a z parzystym indeksem w drugą stronę.

Podczas ustawiania ważne jest zachowanie tej samej jednorodnej wartości (dopuszczalne odchylenie wynosi + 0,05 mm). Ustawiona ilość zależy od warunków cięcia, rodzaju drewna i materiału z jakiego są wykonane piły. Zgrubienie uzyskuje się poprzez poszerzenie głównej krawędzi skrawającej i powierzchni natarcia w celu zwiększenia szerokości cięcia. Ząb walcowany ma dwie płaskie boczne strony i powierzchnię natarcia, która ma kształt trapezoidalny. Jego główna krawędź tnąca jest wydłużona o wartość równą dwukrotności ustalonej ilości (2 x c).

W porównaniu z piłami rozwieranymi, taśmy zgrubiane zapewniają większą trwałość, są znacznie twardsze(formowane na zimno) i mają gładszą powierzchnię ze względu na ich regularny kształt.

ZADAJ SZYBKIE PYTANIEFormularz

[[[["field11","equal_to","ZGADZAM SI\u0118"]],[["show_fields","field13"]],"and"],[[["field15","equal_to","Informacja o przetwarzaniu - POKA\u017b"]],[["show_fields","field8"]],"and"],[[["field15","equal_to","Skr\u00f3cona informacja o przetwarzaniu danych - POKA\u017b"]],[["show_fields","field12"]],"and"]]
1 Step 1
Pokaż informacjezaznacz, co chcesz zobaczyć

Drogi Kliencie, użytkowniku naszej strony
Prawo nakłada na nas obowiązek otrzymania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Chociaż nie wykorzystujemy ich nigdzie indziej, to nie możemy odczytać od Ciebie wiadomości ani jej przetworzyć, jeśli nie uzyskamy zgody od Ciebie.

Poniżej widzisz klauzulę o przetworzeniu Twoich danych. Jeśli chcesz do nas wysłać wiadomość lub zapytanie, prosimy o zaznaczenie pola wyrażenia zgody.Dopiero po jego zaznaczeniu pojawi się przycisk umożliwiający wysyłkę.
Nie musisz wypełniać formularza - jeśli chcesz - zadzwoń do nas. Numer telefonu znajdziesz powyżej lub wyświetli się TUTAJ, kiedy przytrzymasz kursor myszki na tym tekście.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z realizacją zgłoszenia. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem/am poinformowany/a, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania.

Administratorem danych osobowych jest MAX BOX DREWNO ul. Nawojowska 38, 33-300 Nowy Sącz. Pełna treść klauzuli oraz regulaminu strony znajduje się w naszej Polityce prywatności.

Zgoda na przetwarzanie danychWybierz opcję
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right

DANE KONTAKTOWE

ADRES SIEDZIBY FIRMY

SPRZEDAŻ I SERWIS
MASZYN DO OBRÓBKI DREWNA
ul. Nawojowska 38, 33-300 Nowy Sącz

NIP: 734-29-13-546
REGON: 121264314

SPRZEDAŻ I INFORMACJE TECHNICZNE

inż. Dariusz Kwiatkowski
tel.: +48 735 963 383
e-mail.: darek.mebor@gmail.com

SERWIS PIŁ

Marcin
tel.: +48 577 040 207
Mateusz
tel.: +48 882 467 087

e-mail.: pily@max-box-drewno.pl